Henri Arslanian, azjatycki krypto lider PricewaterhouseCoopers (PwC) w Hong Kongu, powiedział, że wielu instytucjonalnych graczy wejdzie do przemysłu krypto w 2019 roku

27.12.018

Zapytany o jego spojrzenie na kryptowalutę na następny rok, Arslanian powiedział, że myśli, że jest wiele ekscytujących rzeczy, których ekosystem kryptowalut przeniesie nam w 2019 roku. Arslain wyjaśnił, że spodziewa się, że następny rok będzie inny od 2018 roku, ponieważ jest coraz więcej przejrzystości regulacyjnej co dobrze działa na rynek.

Arslanian oświadczył również, że spodziewa się, że “wiele więcej dużych banków” wejdzie do tej przestrzeni, niektóre wprowadzając własne rozwiązania, inne, współpracując lub inwestując w firmy kryptowalutowe. To zaangażowanie, jak wyjaśnia, wniesie wiedzę na poziomie instytucjonalnym, która według niego jest bardzo potrzebna w branży.

PwC to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi konsultingowe i audytorskie. Firma mająca swoją główną siedzibę w Londynie została założona w 1849 roku i jest jedną z firm księgowych wielkiej czwórki. Ich biuro w Hongkongu zaakceptowało Bitcoina jako zapłatę za usługi doradcze.

Pojawiły się już zapowiedzi głównych instytucji, które najwyraźniej popierają twierdzenia Arslanina. Na początku tego miesiąca, Nasdaq – druga co do wielkości giełda świata potwierdziła plany wprowadzenia kontraktów futures na Bitcoina w pierwszej połowie 2019 roku.

Ponadto, Intercontinental Exchange (ICE), operator 23 giełd, w tym nowojorskiej giełdy (NYSE), ogłosił, że planuje uruchomić platformę cyfrowych aktywów Bakkt w dniu 24 stycznia 2019 roku.

Niedawno w tym roku pojawiły się doniesienia, że ​​kilku gigantów z Wall Street odłożyło swoje plany, by przenieść się do krypto ze względu na spadające ceny kryptowalut.

Źródło obrazu: 123rf.com