Bitcoin również w Australii jest używany przez wielkie organizacje, takie jak giełda ASX.

 

8.06.2017

 

W ostatnim czasie legislacja ICO podąża coraz sprawniej. Początkowo USA wycofało się z udostępnienia użytkownikom możliwości inwestowania w ETF. Następnie szwedzka firma podpisała kontrakt międzynarodowy, na mocy którego Bitcoin stał się narzędziem inwestycyjnym również w Wielkiej Brytanii. Chiny długo nie zwlekały, ogłaszając ICO interesem narodowym. Australijska giełda ASX zdecydowała się na użycie BTC do transakcji wykupu 40% udziałów firmy DigitalX.

 

4,3 mln Australijskich dolarów (AUD) ASX przeznaczyła na inwestycję. 300 000 AUD zostanie wykorzystane w ramach kredytu wymiennego, 550 000 AUD przeznaczono na obligacje, zaś 3,8 mln na akcje. Pożyczkę wymienną – zgodnie z obwieszczeniem DigitalX, można wymienić na akcje spółki.

 

ASX stało się oficjalnie inwestorem DigitalX – australijskiej firmy uruchomionej w 2015 roku, która zmieniła swoją strategię w branży. Początkowo DigitalX zajmowała się górnictwem kryptowalutowym. Zainteresowanie rozwojem technologii blockchain przyczyniło się do zmiany kierunku działania firmy. Efektem tych prac było stworzenie mobilnej aplikacji AirPocket – narzędzie transferów blockchain i płatności. AirPocket, udostępnione w US Google Play Store trafiło do Mexyku i El Salvador, co oznaczało 15 000 nowych użytkowników.

 

Wartość inwestycyjna Bitcoina doceniana jest na całym świecie. Rządy coraz liczniejszych państw decydują się na oparcie rozwoju gospodarczego o branżę kryptowalutową. ASX podejmując się inwestycji w DigitalX podkreśliło stanowisko Australii w sprawie branży crypto.