Indyjska izba handlowa uruchamia program szkoleniowy w zakresie wydobycia Bitcoinów w 30 miastach. Celem jest nauczenie młodych ludzi na temat kryptowalut, technologii Blockchain, wydobywania kryptowalut oraz przedsiębiorczości

 

29.03.2018

 

Dalit, Indyjska Izba Handlowo-Przemysłowa (DICCI) współpracuje z przedsiębiorcą i skarbnikiem dr. Tausifem Malikiem, który ma pomóc w uruchomieniu programu szkoleniowego w zakresie wydobywania Bitcoinów i innych kryptowalut w 30 miastach.

DICCI jest stowarzyszeniem branżowym, które promuje przedsięwzięcia biznesowe dla Dalitów, specyficznej kasty mniejszościowej w Indiach, czasami nazywanej klasą przygnębioną.

DICCI i Mahabfic stworzą Pierwszy na świecie największy program szkoleniowy dla wydobycia BTC, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w Timesie”. Program ten ma na celu wzmocnienie pozycji ludności ubogiej, w szczególności młodzieży ze społeczności rolniczej, ma to stworzyć nowy rozwój gospodarczy w tych obszarach. Założyciel i prezes DICCI, Shri Milind Kamble, powiedział:

Nowa technologia Blockchain to przyszłość rozwoju i podbijanie świata, a wydobywanie Bitcoinów i innych kryptowalut jest koniecznością. W związku z tym odczuwaliśmy potrzebę oferowania młodym ludziom na skalę ogólnokrajową programów samokształcenia w zakresie wydobycia BTC i kryptowaluty (BMTP).

30 miast w Indiach

BMTP obejmie ponad 30 miast, aby umożliwić młodym ludziom samodzielne zatrudnienie. Miasta te to: Pune, Mumbai, Junnar, Aurangabad, Latur, Nashik, Nagpur, Osmanabad, Hyderabad, Vijayawada, Bengaluru, Chennai, Pondicherry, Cochin, Kolkata, Bhubaneswar, Jamshedpur, Bodh Gaya, Patna, Lucknow, Delhi, Jaipur, Varanasi, Bhopal, Indore, Raipur, Ranchi, Guwahati, Dżammu i Chandigarh. Program ma ruszyć już w maju tego roku.