Ministerstwo Finansów Rosji zaproponowało włączenie cyfrowej waluty do krajowej strategii finansowej na lata 2017-2023

 

 

 

03.10.2017

Strategia została opracowana wspólnie przez rząd i Bank Światowy, informuje TASS. W swoim oświadczeniu nadawanym w kanale telewizyjnym “Rosja 24”, minister finansów Anton Siluanov wyjaśnił, że włączenie wirtualnej waluty jest konieczne, aby wzmocnić wiedzę finansową Rosjan. Taki ruch jest wywoływany przez rosnące w kraju zainteresowanie kryptowalutami, nawet wśród dzieci.

W strategii zwiększania znajomości finansowej Rosjan należy uwzględnić temat kryptowalut. Kwestia inwestowania w instrumenty, takie jak waluty cyfrowe, będzie oczywiście omawiana, a już teraz widzimy więcej ryzyka. Wyjaśnienie ewentualnych konsekwencji inwestowania w nieuregulowane instrumenty będzie jednym z problemów, który będziemy omawiać w obecnym roku, aż do roku 2023.

Zainteresowanie cyfrowymi walutami nadal rośnie. Na podstawie ogólnokrajowego badania przeprowadzonego przez Narodową Agencję Studiów Finansowych (NAFI) w lipcu 2017 r. zaledwie 28 procent Rosjan zdawało sobie sprawę z istnienia wirtualnych walut, w tym Bitcoina. Jednak menedżer projektu NAFI, Sergey Antonyan, twierdził, że zainteresowanie kryptowalutami wciąż rośnie.

Pięć największych instytucji edukacyjnych w kraju zintegrowało wirtualne waluty z tradycyjnymi kursami bankowymi i finansowymi. Wśród szkół znajduje się Uniwersytet Państwowy w Moskwie, Wyższa Szkoła Ekonomiczna i Uniwersytet Państwowy w Sankt Petersburgu.