Szwajcarskie miasto Zug przeprowadzi latem próbne głosowanie za pomocą systemu Blockchain. Wydarzenie, które ma się odbyć między 25 czerwca a 1 lipca, będzie pierwszym głosowaniem Szwajcarii przy użyciu Blockchaina

 

11.06.2018

 

Według raportu, nadchodzące głosowanie na próbę wdroży system cyfrowego identyfikatora (eID), który został uruchomiony w listopadzie 2017 r. System umożliwi obywatelom głosowanie za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Oprócz głosowania, obywatele będą również pytani, czy system eID oparty na Blockchain powinien być wykorzystywany do głosowania w referendach w przyszłości. Ponieważ zbliżające się głosowanie jest procesem, jego wyniki nie będą wiążące dla władz miasta.

Po założeniu “Crypto Valley”, światowego centrum rozwoju kryptowalut i Blockchaina, Zug stał się jednym z centrów “wiodących ekosystemów na świecie w zakresie kryptowalut i Blockchaina.” W 2016 Zug uruchomił inicjatywę akceptującą Bitcoina (BTC ) jako zapłata za niektóre usługi miejskie.

Dzięki obecności “Crypto Valley” i krajowej nieopodatkowanej polityki dla inwestorów, Szwajcaria jest podobno najbardziej przyjaznym miejscem dla Blockchaina w Europie.

6 czerwca prywatny bank Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który zapewnia konta biznesowe firmom zajmującymi się kryptowalutami.