Kontrowersyjna państwowa kryptowaluta Wenezueli “Petro” jest już dostępna do nabycia w wenezuelskim Departamencie Gospodarki

 

31.10.2018

 

Petro można teraz kupić bezpośrednio ze skarbca kraju za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej lub z sześciu giełd autoryzowanych przez rząd. Moneta wydana przez państwo może zostać zakupiona za fiaty, określona w grafice jako juan, euro i dolar amerykański lub w przypadku niektórych kryptowalut, przez osoby prawne, które zarejestrowały i przeszły proces walidacji na oficjalnej stronie.

Kryptowalutę można kupić za pomocą Bitcoina, Litecoina, Ethereum i Dasha. Jednak National Cryptocurrency Association informuje, że Petro jest obecnie dostępny tylko dla BTC i LTC, wśród kryptowalut.

Rząd wyznaczył również nadinspektora, Joselita Ramireza, który jest podobno odpowiedzialny za obsługę problemów związanych z zakupem Petro.

Sześć giełd – Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia i Criptolago zostało autoryzowanych przez rząd wenezuelski do handlu kryptowalutą od 16 października.

Wcześniej w tym miesiącu Maduro ogłosił, że oficjalna data rozpoczęcia publicznej wyprzedaży Petro to 5 listopada – prawie jedenaście miesięcy po tym, jak po raz pierwszy wspomniał o możliwości kupna kryptowaluty wspieranej przez państwo.

Przy tym wszystkim jest również dobrze pamiętać, że Petro jest klonem Dasha a kryptowaluta sama w sobie ma małe szanse na jakikolwiek rozwój i sukces.