Jednym z krajów zainteresowanych Petro ma być Polska

 

09.02.2018

 

Petro, kryptowaluta stanowa wspierana przez ropę, która ma zostać wydana zarówno w przedsprzedaży, jak i pierwszej ofercie monetarnej (ICO), została po raz pierwszy ogłoszony przez wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro w grudniu 2017 r. Sam pomysł na Petro pochodził podobno od Hugo Chaveza, który przewidywał „silną walutę popartą surowcami”.

Mora powiedziała, że ​​brazylijscy biznesmeni są gotowi zainwestować 300 milionów dolarów w Wenezueli, zaczynając od inwestycji o wartości 100 milionów dolarów.

Minister wymienił także Polskę, Danię, Honduras, Norwegię i Wietnam jako kraje zagraniczne, które byłyby gotowe otrzymać Petro w zamian za żywność i lekarstwa, mówiąc o łącznej kwotę 435 mln USD. Według Mory, Kanada również wyraziła zainteresowanie inwestowaniem w Wenezueli.

Petro to token ERC20, który został wstępnie wydobyty na Blockchain Ethereum, a każdy Petro jest wspierany przez jedną baryłkę ropy. Maduro zamówił emisję 100 mln Petro w dniu 14 stycznia w ramach przygotowań do przedsprzedaży.

Stworzenie Petro zostało sceptycznie ocenione przez krytyków i członków parlamentu opozycji wenezuelskiej, którzy uważają Petro za oszukańczą walutę, która może pomóc Maduro uniknąć sankcji.

Przedsprzedaż Petro odbędzie się od 20 lutego do 19 marca, a dostępne będą 38,4 milionów żetonów. Żetony przedsprzedażne „mogą być wymieniane na Petro [monety] w dowolnym momencie między datą premiery i zamknięciem wstępnej oferty”.

ICO odbędzie się dzień po zakończeniu przedsprzedaży, 20 marca z dostępnymi 44 milionami Petro o wartości 60 USD-cena baryłki ropy w Wenezueli w drugim tygodniu stycznia 2018 roku. Cena podlega wahaniom rynkowym.ym.