Wiedeń, obecnie opracowuje token oparty na Blockchainie w ramach programu motywacyjnego, w dziale cyfrowej innowacji

 

29.01.2019

 

Moneta, podobno nazwana wiedeńskim tokenem i ogłoszona po raz pierwszy w grudniu 2018 r., zostanie opracowana wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Wiedniu.

Shermin Voshmgir, szef Wiedeńskiego Instytutu Badawczego ds. Kryptoekonomii, zauważył, że token może zostać przyznany w zamian za przekazanie informacji zwrotnej na temat miasta, w aplikacji przeznaczonej na parkowanie w mieście lub za nagradzanie obywateli za jazdę na ich terenie rowerami. Żetony mogą później zostać wymienione na coś wartościowego, takiego jak bilety do teatru.

Przemawiając do Trending Topics, Voshmgir powiedział, że program motywacyjny nie jest jedynym sposobem wdrożenia tokena i że niektóre przypadki użycia dla Wiednia zostały opracowane zeszłej jesieni.

“Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie projektowania, w którym rozważamy wraz z miastem Wiedeń, jak mógłby wyglądać taki wieniec z Wiednia. Chodzi o zrozumienie, w jaki sposób możemy wygenerować token, który zwiększa wartość miasta”

Ponadto wierzy, że tokeny mogą być “zabójczą aplikacją” Blockchaina, która zapewni zupełnie nowe modele biznesowe w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Voshmgir wspomniał również o projektach typu Blockchain w dziedzinie sztuki i nieruchomości, twierdząc, że ułamkowa własność jest użytecznym sposobem wdrożenia tej technologii.

W grudniu 2018 r., w Wiedniu powstało austriackie Blockchain Center. Multidyscyplinarne centrum badawcze planuje skoncentrować się na Internecie rzeczy (IoT), finansach, energii, logistyce i aplikacjach w administracji publicznej.

Kanadyjskie miasto Calgary uruchomiło niedawno własną walutę cyfrową. Dolar Calgary jest przeznaczony do płacenia za usługi i towary w lokalnych sklepach lub przekazywania darowizn. Podczas premiery urzędnicy powiedzieli, że moneta może wspierać małe firmy i organizacje non-profit, utrzymując fundusze w mieście.

Źródło obrazu: 123rf.com