Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosiło uruchomienie grupy ds. Kryptowalut złożonej z Banku Anglii (BOE) i Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), które będą zarówno regulować, jak i wspierać technologie kryptowalutowe

 

22.03.2018

 

FCA właśnie wydał oświadczenie, w którym mówi, w jaki sposób będzie promował innowacyjne rozwiązania bez konieczności przeprowadzania rygorystycznych procedur kontrolnych.

Philip Hammond, minister finansów Wielkiej Brytanii, powiedział w oświadczeniu, że nowa grupa ds. Kryptowalut będzie pracować nad stworzeniem standardów branżowych ułatwiających współpracę z bankami i firmami fintech, a także wspierać innowacje.

Czytamy:

Zobowiązuję się pomagać temu nowemu sektorowi, a nasza ambitna strategia określa, w jaki sposób zapewnimy, by Wielka Brytania pozostała w czołówce cyfrowej rewolucji. W tym celu nowa grupa zadaniowa pomoże Wielkiej Brytani zarządzać ryzykiem związanym z aktywami kryptowalutnymi, a także wykorzystywać potencjalne korzyści z leżących u podstaw technologii

Na początku marca dyrektor BOE, Mark Carney, powiedział, że kryptowaluty powinny być regulowane a nie zakazane i utrzymywane zgodnie z tymi samymi standardami, co tradycyjny system finansowy.

Również dziś Wielka Brytania podpisuje z Australią umowę, umożliwiającą brytyjskim produktom wejście na australijskie rynki fintech i stworzyć przestrzeń dla otwartego dyskursu między brytyjskimi i australijskimi organami regulującymi branżę fintechInnovate Finance i Fintech Australia.

Australia często była na czele innowacji w technologii kryptowalutowej, australijska giełda rozpoczęła wdrażanie technologii Blockchain w grudniu zeszłego roku, Brisbane wkrótce będzie gospodarzem pierwszego na świecie przyjaznego kryptowalutowego terminalu lotniska, a Australijczycy będą mogli kupić kryptowalutę w kioskach z gazetami.