Firma Cameron i Tyler Winklevoss złożyły nowy patent na bezpieczne przechowywanie zasobów cyfrowych

 

06.09.2018

 

Patent Winklevoss IP, LLC, zatytułowany “Systemy i metody przechowywania cyfrowych zasobów matematycznych z wykorzystaniem bezpiecznego portalu”, zawiera nową metodę, która pozwala na podział cyfrowego zasobu aktywów na wiele segmentów klucza prywatnego, zapewniając bezpieczniejszą technologię. Patent stwierdza:

“Klucze prywatne dla konta z wieloma podpisami mogą być przechowywane jako kopie zapasowe, np. w bezpiecznym magazynie, które mogą być trudno dostępne i mogą być używane w przypadku utraty łatwiej dostępnych kluczy”

Według zgłoszenia, patent dotyczy “cyfrowych zasobów matematycznych”, w których Bitcoin, Ethereum, Ripple i Litecoin są wymieniane między innymi altcoinami.

Wcześniej Winklevoss otrzymał aplikację patentową na obrót kryptowalutami, który pozwala na rozliczanie produktów giełdowych (ETP) za pomocą kryptowalut. W czerwcu bracia Winklevoss zdobyli podobny patent na system ETP związany z kryptowalutami.

W kwietniu Winklevoss uzyskał patent na system zwiększający bezpieczeństwo transakcji cyfrowych, wdrażający wspólne zasady szyfrowania.