Nie tak dawno temu, Befund, organizacja non-profit z siedzibą w Singapurze, rozpoczął misję łączenia funduszy kryptowalut, potencjalnych posiadaczy tokenów, przedsiębiorców Blockchain i  zarządzających funduszami na jednej zdecentralizowanej platformie usługowej

 

01.06.2018

 

Podczas gdy ICO Befunda rozpoczęło działalność dopiero 16 maja, wizję firmy już obejmuje coraz więcej inwestorów venture capital świadomych długoterminowych korzyści strategii Befund. Nie powinno to dziwić, ponieważ firma jest kierowana przez własny zespół profesjonalistów zajmujących się kapitałem wysokiego ryzyka, którzy oferują szeroki zakres staranności, zarządzania i umiejętności technicznych, a także międzynarodowych doradców posiadających znaczące doświadczenie w zakresie Blockchain i finansów.

Niezwykle profesjonalny zespół Befund jest rzeczywiście wspierany przez globalny zasięg konsultantów firmy. Są to zarówno doradcy strategiczni Don Clanton, dyrektor operacyjny amerykańskiego brokera i firmy inwestycyjnej Duncan-Williams, jak i Charles J. Beech, prezes i dyrektor generalny oprogramowania do tworzenia treści i oprogramowania Digital Signage Flypaper Studio, Lucas Liu, dyrektor w MetLife Insurance Firma i Zhi Huaiyang, założyciel pierwszej chińskiej waluty cyfrowej. Doradcy techniczni to Liu Haifeng, dyrektor generalny projektu Digital Currency STB Chain, Shang Bige, prezes głównego chińskiego portalu Blockchain  BTC123 oraz dr Pu Duan, inżynier oprogramowania Cisco oraz specjalista ds. Bezpieczeństwa informacji i sieci w Dolinie Krzemowej.

Umiejętności strategiczne, finansowe i kryptowalutowe zespołu są dodatkowo uzupełniane przez wielu doświadczonych graczy w branży finansowej i venture capital współpracujących z Befund, w tym Daos Capital, BlockVC, Node Capital, Flag.Vc i Genesis Capital. Daos Capital, specjalista w dziedzinie inwestycji w aktywa cyfrowe, wykorzystuje wiedzę specjalistyczną zgromadzoną w transakcjach związanych z funduszami hedgingowymi, analizami rynku wtórnego, branżą kryptowalutową i wieloma innymi obszarami służącymi do kontroli funduszy walutowych, dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego oraz doradztwem finansowym, technicznym i rozwojowym dla projektów ICO.

Firma BlockVand, zajmująca się inwestycjami i doradztwem, BlockVC ma strategiczne sojusze w Londynie, Singapurze i Dolinie Krzemowej i oferuje szereg ilościowych rozwiązań inwestycyjnych, pobudzanych wiarą w transformacyjną siłę Blockchaina. Tymczasem Node Capital stara się uruchomić nowe projekty, a członkowie zespołu będą oferować startupy zorientowane na rozwój usług biznesowych, w tym planowanie strategiczne, badania i rozwój oraz wsparcie finansowe. Powstająca spółka venture capital Flag.Vc zapewnia wsparcie inwestycyjne przed ICO, stosuje ilościowe strategie transakcyjne i doradza w projektach Blockchain w kwestiach marketingowych, PR, prawnych i ICO. W międzyczasie Genesis Capital w Chinach zainwestował nie tylko w ponad 50 projektów Blockchain – niedawno ustanowił platformę pożyczek walutowych dla inwestorów instytucjonalnych chcących korzystać z rozwijającego się rynku kryptowalut.

Bogactwo różnorodnych umiejętności i doświadczenia nowych partnerów Befund ułatwi firmom plany ustanowienia zgodnej, zestandaryzowanej platformy inteligentnego kontraktu obsługującego fundusze kryptowaluty, zarządzających funduszami i posiadaczy tokenów niezależnie od ich lokalizacji na całym świecie. Platforma Befund wyróżnia się szczególnie ze względu na różne narzędzia SaaS oparte na Blockchainie oferowane użytkownikom platformy. Ważnym wyróżnikiem jest BFDChain, publiczny łańcuch stworzony przez firmę, aby ułatwić rozwój zdecentralizowanych aplikacji finansowych zarówno dla funduszy, jak i banków, trustów i innych instytucji finansowych. Moduły zgodności upraszczają regulacyjne przeszkody stojące przed potencjalnymi posiadaczami znaczników, a planowany łańcuch boczny KYC / AML uwzględnia wyłącznie kwestie KYC / AML.

Niedawno Befund ogłosił nową funkcję na swojej platformie – protokół Unlinkable Secret Handshake. Po przejściu przez procedury uwierzytelnienia zarówno płatnik, jak i odbiorca w transakcji będą mogli korzystać z protokołu, który gwarantuje ich anonimowość, a jednocześnie poświadcza, że ​​płatnik kwalifikuje się do realizacji transakcji.

Wszystkie transakcje na platformie są oparte na torze BFDChain (BFDT). Oprócz usług audytu zgodności, posiadacze BFDT uzyskują dostęp do raportów z wyceny kryptowalut, mają możliwość osobistej interakcji z ekspertami branżowymi, żądają usług planowania finansowego, pracy ze specjalistami, funduszy hedgingowych i funduszy private equity, a także uczestniczenia w wyprzedaży prowadzonej wyłącznie na platformie przez fundusze kryptowaluty.

Komentując nowe funkcje i partnerów platformy, Bealund, Dyrektor Operacji Zagranicznych Khalil Lin zauważa: “Naturalnie cieszę się, że konsekwentnie zwiększamy funkcjonalność platformy dzięki dedykowanemu rozwiązaniu subskrypcji w czerwcu. A teraz przyciągamy dodatkowy talent i umiejętności partnerów, którzy przeniosą projekt na zupełnie nowy poziom. Nasza wizja indywidualnych posiadaczy tokenów, funduszy globalnych, przedsiębiorców Blockchain i instytucji finansowych ściśle współpracujących z naszą platformą w coraz bardziej popularnym świecie kryptowalut kształtuje się znacznie wcześniej, niż moglibyśmy przewidzieć! ”

Befund planuje wydać maksymalnie dwa miliardy BFDT, w tym sprzedaż 9% strategicznym nabywcom, 25% prywatne plasowanie i publiczną crowdsalę do dystrybutorów oraz dystrybucję 20% dla zespołu Befund. W sumie 500 miliardów BFDT zostanie wystawionych na sprzedaż.

Aby dowiedzieć się więcej o Befund i ich planach ICO, odwiedź http://www.befund.io/