Włoska giełda kryptowalut BitGrail ogłosiła, że ​​Bitcoiny przechowywane w portfelach firmy zostały przejęte przez włoskie władze

 

18.06.2018

 

Oświadczenie mówi, że władze przejęły środki z portfeli giełdowych na mocy orzeczenia sądowego wydanego przez Trybunał Florencki 5 czerwca, ale nie wspomniały o aktualnej wartości zajętego majątku:

“W dniu 5 czerwca 2018 r., na mocy zarządzeń trybunału florenckiego, Bitcoiny znajdujące się w portfelach spółki zostały zajęte i przekazane pod kontrolę władz sądowych w oczekiwaniu na dalsze orzeczenia sądu w postępowaniu przed ogłoszeniem upadłości”

Zajęcie BTC BitGraila następuje po złożeniu petycji do sądu złożonego przez 3 tys., ofiary BitGrail, twierdzą oni, że wymiana jest w stanie upadłości zgodnie z artykułem 6 włoskiego prawa upadłościowego.

W lutym BitGrail doznał ataku hakerskiego, który spowodował utratę 17 milionów Nano o wartości 187 milionów dolarów w tym czasie. Po wstrzymaniu handlu, CEO Francesco Firano argumentował, że zwrot takiej skradzionej kwoty nie byłby możliwy.

Atak hakerski spowodował szereg argumentów między BitGrailem a Fundacją Nano, ponieważ nie było jasne, czy hakerzy wykorzystali słabość bezpieczeństwa BitGrail czy lukę w Blockchainie Nano.

W kwietniu Fundacja Nano ogłosiła, że ​​będzie wspierać fundusz prawny, aby zapewnić wszystkim ofiarom równy dostęp do reprezentacji w celu realizacji swoich prawnych interesów związanych z niewypłacalnością BitGrail.

3 maja Bitgrail ponownie otworzył się ale trzy godziny później zamknął serwis na polecenie sądu Florencji. Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie giełdy zgodnie z wnioskiem złożonym przez kancelarię prawną Bonelli w imieniu klientów. Giełda stwierdziła: “Mimo że nie zgadzamy się z tą decyzją, jesteśmy zobowiązani do natychmiastowego przestrzegania prawa i zawieszenia działalności BitGrail”