Francesco Firano, właściciel i założyciel włoskiej giełdy kryptowalut BitGrail, otrzymał nakaz zwrotu jak największej części środków swoich klientów

 

29.01.2019

 

Włoski sąd upadłościowy opublikował wyrok 21 stycznia. Sąd stwierdził, że zarówno Bitgrail, jak i Pan Firano ogłosili upadłość, zezwalając na konfiskatę wielu własnych aktyw pana Firano”.

Włoskie władze przejęły już ponad 1 milion dolarów majątku osobistego Firano, w tym jego samochód. Miliony dolarów w aktywach kryptowalutowych zostały również przejęte z kont giełdowych Bitgrail i przeniesione na konta zarządzane przez powierników wyznaczonych przez sąd.

Wyrok sądu wyjaśnia, że ​​”giełda BitGrail, z powodu usterki oprogramowania, faktycznie wysłała żądanie od tego samego węzła wiele razy, co umożliwiło opuszczenie funduszy z portfela” i “nie jest to sieć Nano, która zezwoliła na wielokrotne wypłaty”. Co więcej, giełda podobno przechowywała wszystkie swoje zasoby Nano w “gorącym portfelu”, co naruszyło jej bezpieczeństwo.

Sąd zauważył też, że ​​w lipcu 2017 r. 2,5 miliona Nano zostało skradzionych z giełdy, a Firano wiedział o tym i ogłosił na Twitterze, że zaangażowane w kradzież konta zostały umieszczone na czarnej liście. W październiku tego samego roku – trzy miesiące później – skradziono kolejne 7,5 miliona Nano.

Źródło obrazu: 123rf.com