Przechwytywanie korespondencji prywatnej jest zawsze drażliwym tematem. Z jednej strony, pojawiają się pytania dotyczące prywatności, z drugiej strony – kwestie odnoszące się do bezpieczeństwa państwa

 

 

 

Jest wielu ludzi skłonnych do handlowania prywatnością dla bezpieczeństwa w czasach, które są zdominowane przez terroryzm, konflikty i inne przejawy bezsensownej przemocy.

Jednak jakikolwiek może być koszt, prywatność jest ważna, a zdolność do wykonywania działalności i prowadzenia życia prywatnego bez obaw przed podsłuchaniem przez osoby trzecie jest tym, za czym ​​większość ludzi tęskni. W celu ochrony prywatności swoich klientów, wiele firm coraz częściej skłania się w stronę szyfrowania.

Telegram i WhatsApp oferują kodowanie rozmów związanych z nimi 135 milionów klientów. Podczas gdy Telegram korzysta z szyfrowania znacznie dłużej niż jego rywal, WhatsApp powoli go w tej sferze dogania. Pomysł, że wiele osób może teraz rozmawiać na prywatności jest chyba poniekąd zrozumiały także dla społeczności wywiadowczej. W końcu to ich zadaniem jest słuchać.

 
German BND pozyskuje fundusze by złamać WhatsApp

 
Niemiecka Federalna Służba Wywiadowcza (BND) opracowała technologię o nazwie Projekt Rozpoznana Niestandardowych Komunikatów w Internecie (ANISKI) jako sposób na to, aby spróbować obejść szyfrowanie. Ostatnio Russia Today cytował stwierdzenie zawarte w Netzpolitik, mówiące o ” potężnym sprzęcie do deszyfrowania”.  ANISKI będzie działało w obrębie “analizy i oprogramowania do przetwarzania”. Pokładane w nim nadzieje to praca nad niedociągnięciami w realizacji”, co następnie pozwoli na “udostępnianie treści, które zostaną udostępnione”.

 
BND zapewniono budżet w wysokości 150 milionów euro za złamanie popularnych aplikacji komunikatorów takich, jak WhatsApp, Telegram i wiele innych. BND jest obecnie w stanie jedynie zbierać informacje od 10 spośród 70 popularnych usług komunikacyjnych. Celem BND według Sputniknews.com jest “walka z terroryzmem i nielegalnym handlem ludźmi na Morzu Śródziemnym”.

 

09.12.16