Identyfikacja z kryptowalutami i technologią Blockchain nabiera rozpędu we wschodniej części Europy

 

 

11.07.2017

 

Rosja, Ukraina i inne państwa europy wschodniej obecnie stanowią ważny filar w przestrzeni kryptowalutowej.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat rynek kryptowalutowy w Rosji odnotował znaczny wzrost w związku z rosnącym zainteresowaniem wśród użytkowników i niedawną decyzją władz.

 

Jeden z urzędników rosyjskich mówi…

 

“Specjaliści z branży IT skupili się na rynku wewnętrznym przed rozpoczęciem wojny z Ukrainą, która doprowadziła do sankcji i inflacji. Tak więc większość społeczność kryptowalutowej z tego kraju może napotykać problemy, jeśli jednak władze zmienią swoją opinię na temat Bitcoin / Blockchain i rozpoczną twardą regulację lub ograniczenia, to rozwój tej technologi może zostać spowolniony “.

 

Ukraina

 

Choć Rosja jest kluczowym graczem w tym regionie, to Ukraina, gdzie kilka ostatnich inicjatyw związanych z Blockchainem zostało wprowadzonych w życie, też odgrywa istotną rolę.

 

Pierwszym na świecie bankiem gdzie użyto technologi Blockchain jest “PrivatBank” na Ukrainie, rząd współpracujący z Bitfury stworzył rozwiązania eGovernance na platformie Blockchain. W związku z tym społeczność kryptowalutowa rozwija się na Ukrainie.

 

Momot mówi: “Wpływ rządu Ukrainy na przemysł jest prawie zerowy. Głównymi zaletami kraju jest innowacyjne, dobrze wykształcone i postępujące społeczeństwo, zwłaszcza w dziedzinie informatyki “.

 

Rosnąca potrzeba opracowania lepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, mających na celu przeciwdziałanie atakom związanym z cyberprzestępczością, jest kluczowym czynnikiem, który poprawił poziom niektórych krajów europejskich. Według Mamota, projekt Remme jest kluczowym narzędziem dzięki Blockchainowi, który umożliwia logowanie bez wprowadzania żadnych poświadczeń użytkownika za pomocą certyfikatu SSL.