Pavo, nowoczesna platforma Blockchain IoT, która umożliwia hodowcom zarządzanie uprawami od nasion do konsumpcji, przyciągnęła do swojej rady doradczej weterana cyfrowej przedsiębiorczości, Keith Teare

 

16.04.2018

 

Teare jest prawdopodobnie najbardziej znanym akcjonariuszem w TechCrunch i jako przedsiębiorca, który założył wiele udanych firm cyfrowych, z których kilka zostało wycenione na ponad 1 miliard dolarów, w tym EasyNet i RealNames. Przedsiębiorca również założył lub prowadził inne niezwykle udane firmy, takie jak Accelerated Digital Ventures, Archimedes Labs oraz Minds and Machines Inc.

Pavo to innowacyjne rozwiązanie Blockchain IoT dla globalnego ekosystemu rolnictwa. Platforma umożliwia hodowcom podejmowanie mądrzejszych, szybszych decyzji rolnych i biznesowych w oparciu o dane w czasie rzeczywistym. Główną cechą tej aplikacji jest to, że daje ona plantatorom możliwość analizowania i dostosowywania optymalnych technik uprawy oraz mierzenia i zarządzania całym procesem uprawy z dowolnego miejsca na świecie. Innymi słowy, rolnik może uprawiać uprawy w wielu lokalizacjach na całym świecie i nadal mieć możliwość centralnego kontrolowania i dostosowywania warunków w każdej lokalizacji. Dzięki Pavo plantatorzy mogą rejestrować, raportować i analizować wszystkie czynności związane z uprawą, od sadzenia i rekordów zraszania po wysyłkę, a nawet śledzą koszty pracy i produktywność.

Teare twierdzi, że był zainteresowany platformą Pavo, ponieważ jest on wielkim fanem tego, jak wdrażają  funkcje (IoT) i technologię Blockchain, aby uczynić świat lepszym. Teare jest oczywiście dobrze znaną postacią w społeczności kryptowalutowej i inkubuje cyfrowe startupy przez większość XXI wieku, a jego historia przedsiębiorczości sięga lat osiemdziesiątych. “Celem mojego życia stało się poszukiwanie i wspieranie projektów, które będą miały maksymalny wpływ na przyszłość branży. Pavo jest jedną z tych firm, które łączą Blockchain i najnowocześniejszą technologię IoT w sposób, który na zawsze zmieni przyszłość rolnictwa i AgTech,. Rolnictwo jest siłą napędową ludzkiej działalności i sukcesu, więc ważne jest, aby opracować narzędzia, które teraz hodowcy i rolnicy potrzebują na jutro “- argumentuje Teare.

Zespół projektowy Pavo zamierza to osiągnąć. Do 2050 r. Liczba ludności na świecie wzrośnie z obecnych 7,5 miliarda do 10 miliardów ludzi. Działalność rolnicza wymagana do zaspokojenia rosnącego popytu będzie z pewnością miała wpływ na środowisko, co jest czymś, co ekologowie mówią, że musimy się dzisiaj przygotować i zająć. Aplikacja Pavo to narzędzie, które może pomóc w ograniczeniu presji rolniczej na środowisko poprzez monitorowanie nawadniania i zużycia energii elektrycznej oraz poprawę koordynacji łańcucha dostaw i śledzenia dystrybucji. Umożliwi to przemysłowi rolnemu najbardziej efektywne wykorzystanie zasobów w celu uzyskania wyższych plonów przy równoczesnym zwiększeniu zrównoważenia środowiskowego.

Prezes Pavo i współzałożyciel Erhan Cakmak mówi, że był zachwycony, gdy Teare zgodziła się dołączyć do rady doradczej firmy. “Keith ma udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu firm, które prowadzą ICO. Szuka wysokiego standardu potencjału biznesowego i technicznego, wspieranego przez silny zespół programistów, i wiemy, że skorzystamy z jego wieloletniego doświadczenia, pomagając w tworzeniu wspaniałych firm z sukcesem “- mówi. “Nasza platforma jest zbudowana na dwóch innowacyjnych filarach, IoT i Blockchain, a my jesteśmy zaangażowani w dostarczanie prawdziwie przełomowego narzędzia AgTech.”

Zespół projektu ma już doświadczenie we wdrażaniu i zarządzania uprawami oraz technologią IoT dla przemysłu rolnego, który udowodnił sukces w zakresie poprawy wydajności produkcji migdałów i orzechów laskowych w Europie.

Co więcej, Pavo wprowadza na rynek PavoCoin (PAVO), system płatności kryptowalutowych dla całego ekosystemu rolniczego, aby umożliwić nowe usługi finansowe i obniżyć koszty dzięki bezstratnym transakcjom bezgotówkowym.

Token PAVO umożliwia hodowcom, producentom, hurtownikom, sprzedawcom detalicznym i dostawcom usług w naszej sieci akceptowanie płatności cyfrowych od swoich klientów i członków społeczności. Wstępna sprzedaż PavoCoin ICO rozpoczęła się 10 kwietnia 2018 r. Podczas sprzedaży tokenów, oferowana jest premia 33% przy minimalnym zakupie 10 tys., jednostek PAVO. Pavo współpracuje z ICOBox, wiodącym na świecie rozwiązaniem SaaS dla firm prowadzących własne ICO. Dowiedz się więcej o Pavo na pavocoin.com