Bitcoin jest poważnie traktowany jako waluta przez największe gospodarki świata, a jednak wciąż można obserwować konserwatywną reakcję na niektórych rynkach, co jest niezwykłe. Warunki rynkowe i instytucjonalne czasem pozostają w tyle w stosunku do możliwości technologicznych

 

 

Nadal chcemy opisywać to, co można zrobić i gdzie można pójść, kiedy chce się spędzić miło czas w Rosji wydając jednostki Bitcoin.

 

Jak powstała wioska Bitcoin

 

Jesteśmy świadkami sytuacji, w której Bitcoin jest akceptowany jako forma płatności w wielu dużych i małych firmach na całym świecie. W takim konserwatywnym środowisku biznesowym jak Rosja, nikt nie mógł się spodziewać, że Bitcoin zostanie przyjęty tak szybko. To, co opisujemy, rzeczywiście jest oznaką zainteresowania, ponieważ pojawiają się firmy podejmujące pewne kroki w celu przyjęcia tego globalnego trendu.

 

Na fali najnowszej optymistycznych wieści z rosyjskiej wsi Kolionovo, w której rolnik -innowator, Michaił Szlapnikow, umieścił firmę, należy pamiętać, że nie wszystko jest tak różowe, jak się zdaje. Na razie znanych jest tylko kilka niezwykłych miejsc, w których szczęśliwi posiadacze Bitcoin mogą płacić jego jednostkami za towary i usługi w Rosji.

 

Sprzedawcy – pionierzy, którzy przyjmują tę walutę w formie zapłaty, sporadycznie pojawiają się na rynku rosyjskim. Jakie są firmy, które przyjmują Bitcoin? Oto kilka przykładów.

 

Zapłata za Internet

 

My, ludzie, potrzebujemy być w trybie online!  Firma Selectel akceptuje jednostki Bitcoin oraz Litecoin jako formę zapłaty za swoje usługi. Za wzór do naśladowania wzięła ona sobie zachodnie firmy hostingowe. Wirtualne pieniądze można przenosić za pośrednictwem systemu płatności OkPay bez prowizji. Konto jest zwykle uzupełniane w ciągu jednej godziny.

 

Jedzenie za myśli i myśli za jedzenie

 

Jeśli nie ma jedzenia w żołądku, nie mamy chęci do robienia niczego. A jeśli okaże się, że dwa Subwaye w Moskwie sprzedają kanapki w zamian za Bitcoin?
Subway na autostradzie Dmitrovskoe i Dolgoprudny należy do Michaiła Kuzmina, posiadacza Bitcoin, i dlatego tę walutę akceptuje. Wybór pierwszej lokalizacji jest wątpliwy w sensie popularności płatności Bitcoin. Jednak drugie miejsce to Moskiewski Instytut Fizyczno-Techniczny, więc studenci i naukowcy przychodzą do niego zjeść płacąc wirtualnymi pieniędzmi.

 

Farma Kolionovo to możliwości kupienia świeżych produktów: nabiał, ryby i warzywa. Znajduje się ona w regionie moskiewskim.

23.01.2017