Bank centralny Indonezji ujawnił, że rozważa wprowadzenie nowych regulacji zakazujących transakcji bitcoinowych od 2018 r

 

 

 

06.12.2017

Szef transformacji Banku Indonezji, Onny Widjanarko, powiedział wczoraj, że bank szuka możliwości zakazu z powodu obaw o potencjalne wykorzystanie Bitcoina do finansowania terroryzmu, prania brudnych pieniędzy i handlu narkotykami.

Bank centralny, który ma uprawnienia do decydowania o polityce monetarnej, przeprowadza obecnie przegląd w celu ustalenia, czy Bitcoin będzie regulowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi pieniądza elektronicznego lub w osobnych ramach dotyczących kryptowalut.

Zgodnie z raportem The Jakarta Post:

Obecnie nie ma regulacji dla tych, którzy przeprowadzają transakcje przy użyciu kryptowalut.

Urzędnik zaapelował także do akceptantów, aby nie akceptowali Bitcoina jako metody płatności, mówiąc, że Bank Indonezji nie będzie odpowiedzialny za straty poniesione w wyniku transakcji bitcoinowych.

Gdyby Indonezja realizowała te plany, przyłączałaby się do innych narodów, takich jak Chiny, w ich walce z kryptowalutami. Na początku września regulatorzy zakazali ICO i wymusili zmknięcia giełd. Jednak transakcje z użyciem Bitcoina nie zostały zakazane.