Na oszustwach kryptowalutowych zarabia się dziennie nawet 100 tys. USD

 

29.08.2018

 

“Ethereum Giveaway Tweets” są często określane jako duży problem Twittera. Od wielu miesięcy wszyscy użytkownicy widzą te głośne tweety obiecujące każdemu, kto wyśle monety pod konkretny adres portfela, większą ilość ETH. Większość tych kont na Twitterze ma wielu śledzących lub jest zweryfikowana.

Kto stoi za tymi oszustwami ETH? Dlaczego nie są natychmiast banowni na Twitterze? Ile pieniędzy naprawdę zarabia oszust? Chciałem otrzymać odpowiedzi na te pytania i podzielić się nimi ze społecznością krypto.

Rozpocząłem misję, aby uzyskać te odpowiedzi, wysyłając wiadomości do każdego z kont oszustów i prosząc ich, aby wrócili do mnie i że będzie to warte zachodu. Wiedziałem, że to kwestia czasu, zanim jedna z tych osób odpowie w pewnym momencie. W piątek rano obudziłem się i zauważyłem dziwny e-mail z tajemniczą zawartością, którego treść mówiła, że powinienem skontaktować się z osobą, która korzysta z zaszyfrowanych wiadomości za pośrednictwem szyfrowania OTR protokołu XMPP. Poniżej opublikowana została cała rozmowa:

Adam: Ok, co sprawiło, że w końcu do mnie dotarłeś?

ETHgiveaway: Sprawdziłem wiadomości od rozzłoszczonych Mooches i zobaczyłem jedną z twoich wiadomości

Adam: Co masz na myśli przez “Mooches”?

ETHgiveaway: Mooch to ten, który wysyła nam ETH

Adam: Och, rozumiem, więc dlaczego robisz to oszustwo?

ETHgiveaway: Adam, ja dowiedziałem się o Bitcoinie od ciebie, z pierwszych filmików o hazardzie w formie BTC na Youtube, to jedyny powód, dla którego z tobą rozmawiam, szanuję to, co zrobiłeś, a poza tym jestem fanem. W przeciwnym razie po prostu zignorowałbym takie wiadomości, jak te od wszystkich rozzłoszczonych Mooches.

Adam: Ok, cieszę się, że poświęcasz czas, aby ze mną rozmawiać, a ja mam do ciebie kilka pytań, więc nie traćmy już czasu, bo dla ciebie i dla mnie czas to pieniądz, prawda?

ETHgiveaway: Dobrze, dobrze, więc co chcesz wiedzieć?

Adam: Dlaczego popełniasz oszustwo?

ETHgiveaway: Pieniądze, łatwe pieniądze

Adam: Czy pracujesz jako zespół, czy tylko ty?

ETHgiveaway: Mały zespół, ale większość operacji jest zautomatyzowana

Adam: Mówiąc “zautomatyzowana”, czy możesz to bliżej wyjaśnić?

ETHgiveaway: Cóż, proces tworzenia kont, tweetowania i wymiany adresów portfeli ETH odbywa się automatycznie przez nasze boty. Jedynym ręcznym procesem jest wypłata.

Adam: A co ze zweryfikowanymi kontami (niebieski znacznik), w jaki sposób tworzycie je automatycznie?

ETHgiveaway: Nie używamy ich teraz, używaliśmy ich tylko przez chwilę, kupowaliśmy je na rynkach, gdzie są one dostępne. Są to konta zweryfikowane, których nazwa została zmieniona.

Adam: Ile kosztują te zhackowane konta na rynkach?

ETHgiveaway: Nie jest to żaden czarny rynek czy darknet, są one sprzedawane na większości forów o tematyce gier, cena wynosi od 100 do 1000 USD za konto, w zależności od ilości śledzących. Ale właściciele szybko zgłaszają hackowanie na Twitterze, a po kilku godzinach konto jest zamknięte. Czasami mamy szczęście i używamy go przez kilka dni, zanim zostanie zbanowane.

Adam: Dlaczego przestałeś używać zweryfikowanych kont?

ETHgiveaway: Ponieważ Mooches wysyłają ETH do każdego konta, które tworzymy. Nie ma znaczenia, czy konto jest zweryfikowane, czy nie. Mooch jest tak bardzo podekscytowany, że może zarabiać za darmo i pomnażać swoje ETH, że nie robi to dla niego różnicy.

Adam: Dobra, ok, więc powiedz mi, ile pieniędzy zarabiasz na tym oszustwie?

ETHgiveaway: na dzień czy w całości?

Adam: Dziennie

ETHgiveaway: Zmienia się to codziennie, większość dni przynosi zarobek w granicach 100-200+ ETH, ale w niektóre dni może być tylko 50+

Adam: 100 ETH czyli 50,000 USD? dziennie?

ETHgiveaway: Tak, właśnie tyle zarabiamy, brutto, nie netto

Adam: Nie netto? Macie jakieś dodatkowe opłaty?

ETHgiveaway: Często musimy przesyłać fundusze na mniejsze giełdy lub DEX, a następnie zamieniać je na inne monety, aby następnie wypłacić pieniądze. Nie mogę zagłębić się w szczegóły, ok?

Adam: Ok

Adam: Jak myślisz, jak społeczność zareaguje, gdy im powiem, ile zarabiasz?

ETHgiveaway: Nie obchodzi mnie to

Adam: Dlaczego? Co jeśli niektóre z tych osób przesłały Ci swoje ostatnie oszczędności?

ETHgiveaway: Spójrz, Mooches nigdy nie oddadzą ci swoich pieniędzy, ale kryptowaluty nie są dla nich pieniędzmi, więc podejmują ryzyko i to jest tylko gra dla nich, a to, że w tej grze akurat stracili… Deal with it.

Adam: Czy nie boisz się zostawić śladu i zostać złapanym?

ETHgiveaway: Nie ma przestępstwa w tej reklamie, najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że ktoś spróbuje mnie pozwać, ale myślisz, że ktokolwiek będzie chciał kogoś pozywać o 0,5 ETH?

Adam: Ale co z kimś, kto jest na tyle szalony, aby znaleźć swoje skradzione pieniądze i znaleźć źródło kradzieży? Jakich środków ostrożności (jeśli w ogóle) używasz?

ETHgiveaway: Nie będę ujawniał aktualnych metod z dużą dokładnością, ale w przeszłości było to tak proste, jak pisanie wszystkich tweetów za pośrednictwem sieci serwerów proxy, takich jak przykład AWM za 195$ za miesiąc, możemy zablokować 2000 wątków w dużym poolu slave-boxów, ale używamy innych, mniej popularnych źródeł, aby zapewnić jeszcze większą ochronę.

Adam: Masz na myśli Awmproxy?

ETHgiveaway: Tak, jestem pewien, że nie jest tobie obce

Adam: Tak, wiem, providerzy, tacy jak Telegram. Krypto spamerzy wykorzystywali go do momentu zablokowania wszystkich połączeń.

ETHgiveaway: Zajmujesz się teraz Telegramem?

Adam: Nie.

Adam: Co sądzisz o najnowszej walce ze sztucznymi kontami, którą zaczął Twitter i o której mówiono w wiadomościach?

ETHgiveaway: Nie obchodzi mnie to, w ogóle nie wpłynęło to na mnie, głupi Twitter zamyka wszystkie te konta botów na podstawie wykrywania odwrotnego algorytmu, podczas gdy większość naszych kont pozostaje aktywnych. Dziękuję Twitterowi za ułatwienie mi pracy

Adam: A co ze wszystkimi skargami od ludzi na Twitterze, nie martwisz się, że sprawią one, że wkrótce to co robisz będzie niemożliwe? Co wtedy zrobisz?

ETHgiveaway: Pójdę na długie wakacje i kupię Lambo

Adam: Czy posiadasz teraz jakieś luksusowe pojazdy?

ETHgiveaway: Zbyt osobiste pytanie Adam, przejdźmy do kolejnego

Adam: Chcę podzielić się tym ze społecznością, tą rozmową, czy masz z tym jakiś problem?

ETHgiveaway: Nie obchodzi mnie, rób co chcesz. Nie zmienia to mojej przeszłości ani przyszłości.

Adam: Ok

ETHgiveaway: Mówię tylko o moim biznesie, ponieważ dowiedziałem się o kryptografii od ciebie w 2016 roku. Byłem bardzo biedny i teraz już nigdy nie będę musiał pracować, ponieważ moje życie zmieniło się dzięki krypto.

Adam: Rozumiem, ale jednak istnieją inne sposoby, dzięki którym można zarobić dużo pieniędzy w krypto, dlaczego ich nie spróbujesz zamiast dokonywać oszustw?

ETHgiveaway: Robię inne rzeczy, każdego dnia zarabiam swoje pieniądze. Portfel, który teraz prowadzę, pozwolił mi zrobić duże zyski na niskich wzrostach z monetami o wysokiej płynności. Zacząłem tylko z 1 BTC, który kupiłem na Localbitcoin w 2016 roku i dziś jest to rzadkie, że nie robię codzienne transakcji na kwotę 40-50 BTC w niektórych parach. Nawet jeśli sprawy pójdą w złym kierunku, to nie jest dla mnie problemem, wolność finansowa, którą teraz mam, jest większa niż kiedykolwiek

Adam: Rozumiem

Adam: Jeszcze jedno pytanie: czy oprócz Ciebie są inni oszuści na Twitterze, którzy korzystają z tej metody? Czy też wszystkie konta należą do ciebie?

ETHgiveaway: Bez komentarza.

Rozmowa zakończyła się nagle w tym momencie, ETHGiveaway nie udzielił już jakiejkolwiek odpowiedzi i nie dał znaku życia. Co widzimy tutaj jest spojrzeniem na sposób myślenia i styl życia krypto-scammera.

 

Źródło: https://www.bitcoinstacks.com/wbb/index.php?thread/15081-exclusive-interview-with-a-twitter-eth-giveaway-scam-ringleader-making-50k-100k/

Autor: https://twitter.com/AdamGuerbuez