Wymiana Bitcoin w Singapurze podniosła się o 20 mln dolarów. Rozszerzenie inwestycji korporacji w Bitcoin oznacza kontynuację trendu z 2015 roku.

Dane z CB Insights wskazują, że zyski pierwszej piątki największych inwestycji Bitcoin i blockchain wyniosły 131 mln dolarów od początku 2016 roku do chwili obecnej, z czego tylko 4 mln dolarów nie pochodzą z korporacji. W 2015 roku koncerny zainwestowały w sumie 298 mln dolarów. W 2014 roku finansowanie wyniosło 161,5 mln z czego nic nie pochodziło ze zródeł korporacyjnych, natomiast w 2013 roku suma inwestycji wyniosła tylko 54 mln dolarów. Quoine została uruchomiona w 2015 roku, dotykając japoński potencjał Bitcoin oraz kryptowalut. Japonia jest trzecim co do wielkości krajem z najbardziej rozwiniętą gospodarką na świecie oraz drugim regionu Indo-Azji-Pacyfiku. Kraj kwitnącej wiśni uregulował wymiany Bitcoin zarówno w celu regulacji jak i legitymacji handlu kryptowalutą. Mario Gomez Lozada obecny prezes Quoine powiedział w wywiadzie przeprowadzonym dla The Japan Times, że zobaczył Japonię jako trzecią największą gospodarkę nie patrząc na to przez pryzmat Bitcoin. Lozada wierzy, że firma przyciągnie japońskich konsumentów w oparciu o swoją wiedzę związaną z tradycyjnymi systemami bankowymi. Znaczna część kadry zarządzającej współpracuje z UBS, HSBC, Merril Lynch, Credit Suisse i SoftBank. Mike Kayamori współzałożyciel Quoine powiedział, że każdy kraj nie może kontrolować własnego przepływu pieniędzy. Martin Tillier dziennikarka finansów i były przedsiębiorca FX zauważyła, że wzrost projektów wykorzystujących systemy blockchain sprawia iż coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć czym jest Bitcoin i jaka pozytywną siłą dysponuje.
Kurt Hanson inwestor w Quoine powiedział, że Bitcoin będzie kontynuował zdumiewający wzrost w ciągu najbliższych 5 lat w szczególności na rynku przekazów pieniężnych na terenie Azji. Hanson powiedział, że celem Quoine jest zaoferowanie pełnego rozwiązania umów bankowych, które wahają się od rachunków odsetek przychodów, podstawowych depozytów i transferów funduszy do bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak inwestycje, kredyty, zarządzanie majątkiem i handel. Quoine ogłosił w marcu, że rozpoczyna obrót Ethereum.