Ostatnie zawirowania na rynku kryptowalut spowodowały mocne spadki cen, tym samym powodując, iż cena samego Bitcoina spadła poniżej $2000

 

 

 

17.07.2017

Z tego powodu warto zastanowić się nad zakupem Bitcoina, lub innych kryptowalut. Ich cena może zacząć stopniowo wzrastać, tym samym zwiększając wartość inwestycji. Im taniej kupimy walutę, tym więcej na niej zarobimy, dlatego uaktualniamy zestawienie cen w polskich kantorach online.

Pierwsze miejsce wciąć zajmuje platforma Coinroom, która jako jedna z nielicznych oferuje nie tylko sprzedaż, ale także skup kryptowalut, w kantorze dla zalogowanych oraz niezalogowanych. Posiada wybór 5 kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Monero) oraz 5 walut tradycyjnych (PLN, EUR, USD, GBP, CZK, z czego dwie ostatnie dodane niedawno). W niedalekich planach mają także zamiar dodać kilka nowych walut, zarówno krypto jak i fiat. Obsługa klienta dalej na tak samo wysokim poziomie. Jest także jednym z dwóch kantorów znajdujących się w tym zestawieniu, które obecnie oferują transakcje ekspresowe bez potrzeby weryfikacji konta.

Na drugim miejscu Bitcantor, należący do giełdy Bitbay, który oferuje dobra obsługę klienta. Niestety wpłaty ekspresowe są dostępne jedynie dla użytkowników zweryfikowanych.

Podium zamyka InPay, jeden ze starszych zawodników na rynku, oferujący zarówno sprzedaż jak i zakup BTC. Dobra obsługa klienta poprzez telefon, adresy mailowe czy formularze. Wypłaty również na bankomat.

Na czwartym miejscu Cryptoins, kantor oferujący kupno i sprzedaż BTC, szybkie wpłaty przez Sofort tylko dla zweryfikowanych użytkowników, ograniczone limity zakupu i sprzedaży, szybkie wypłaty przez Zpay czy Skycash. Dobry poziom obsługi klienta, niestety tylko przez formularz

Kantor Bitpayo oferuje doby poziom obsługi klienta, ale jedynie sprzedaż Bitcoinów.

Porównanie zamyka 4coins.pl, stary kantor oferujący kupno i sprzedaż. Poziom obsługi klienta jest jednak na średnim poziomie, gdyż często wstrzymują transakcje, chociaż kontakt przez e-mail i formularz kontaktowy są na dobrym poziomie. Cena bardzo stabilna i niestety wysoka.

Rożnica między pierwszym i ostatnim miejscem w zestawieniu to aż 300zł. Za taką sumę u lidera porównania kupilibyśmy niecałe 0.039 BTC.

 

Coinroom.com               7703.94

Bitcantor.com                 7774.39

Inpay.pl                          7800,00zł

Cryptoins.com                7868.77

Bitpayo.com                   7901.00zł

4coins.pl                         7997,00zł

 

W zestawieniu nie uwzględniliśmy kantorów mniejszych / mniej znanych czy też z transakcjami gotówkowymi lub zbyt wysokimi cenami.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.