Przy inwestycjach w Bitcoiny i inne kryptowaluty ważne jest aby składować je w bezpiecznym, zaufanym portfelu. W poniższym poradniku pokażemy jak taki portfel założyć.

 

 

 

 

13.06.2017

W celu zaprezentowania krok po kroku jak założyć taki portfel posłużymy się testowym mailem oraz kantorem kryptowalut Coinroom. Firma oferuje bardzo dobre standardy bezpieczeństwa i prosty w obsłudze panel użytkownika.

 

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie coinroom.com. W tym celu wybieramy z górnego menu opcję “Zarejestruj” i wpisujemy swoje dane – e-mail, na który chcemy zarejestrować konto, hasło, którego będziemy używać do logowania oraz numer PIN. Po tej operacji otrzymamy na skrzynkę mailową wiadomość z kodem aktywacyjnym.

Rejestracja

Rejestracja

 

Po aktywacji konta możemy zacząć korzystać ze wszystkich opcji, oferowanych przez kantor i giełdę Coinroom. Aby założyć portfel, w górym menu najeżdżamy na opcję “Portfel” i wybieramy kategorię “Adresy”. Po przejściu na podstronę generujemy adresy przychodzące dla wybranej waluty, w tym przypadku Bitcoina. Adres ten należy podać w momencie wpłacania waluty na portfel Coinroom. Operację wykonuje się osobno dla każdej wybranej waluty.

Portfel

Portfel

 

 

Generowanie adresu

Generowanie adresu

Po najechaniu na opcję “Portfel” wyświetlają się także kategorie “Salda” oraz “Moje operacje”. Pierwsza z nich wyświetla dostępne w portfelu środki z wygenerowanych adresów, osobno dla każdej z dostępnych kryptowalut i walut rzeczywistych. Kategoria “Moje operacje” wyświetla listę wszystkich wypłat oraz depozytów. Pozycje zawierają informacje na temat wybranej waluty, kwoty wypłaty/depozytu, opłaty za dokonanie transakcji, czasu utworzenia oraz identyfikatora transakcji.

Moje operacje

Moje operacje

Salda

Salda