Pierwszy portfel Bitcoin Gold został ogłoszony przez producenta portfela Freewallet. Ponad 20 platform kryptowalutowych firmy obejmuje teraz platformę dedykowaną BTG

 

 

 

20.11.2017

Użytkownicy Freewallet, którzy przetrzymywali BTC w czasie hard forka BTG, otrzymali nowe jednostki w swoim “portfelu” – portfelu na wszystkie monety. Nowy portfel przeznaczony jest jednak na BTG i obejmuje funkcjonalność prostych przelewów do i z innych jednostek. Według założyciela Freewalleta, Alvina Hagga:

To drugi podział łańcucha Bitcoin, który wspieraliśmy, a Freewallet zapewnił nieprzerwane działanie podczas ich obu. Po uruchomieniu nowej kryptowaluty i uruchomieniu nowej sieci oznacza to, że nasi użytkownicy mogą otrzymać darmowe jednostki i natychmiastowe zyski. Misją Freewallet jest upewnianie się, że są zadowoleni, ponieważ to właśnie sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi.

Podczas gdy hard fork BTG ma teraz pełną funkcjonalność, musiał stawić czoła poważnym trudnościom w swoim powstaniu. Skoordynowany atak DDoS sprawił, że uruchomienie nie przebiegło sprawnie, a wiele pytań dotyczących początkowego “premine” pozostało do niedawna bez odpowiedzi.