Zdecentralizowana przeglądarka Brave jest teraz domyślną przeglądarką na telefonie producenta smartfonów HTC

 

11.12.2018

 

Firma HTC, założona w 1997 r., jest tajwańskim producentem elektroniki użytkowej, który pod koniec 2010 r., była wiodącym dostawcą smartfonów w Stanach Zjednoczonych, jak podaje TechCrunch. Udział firmy w rynku zaczął spadać, gdy w 2014 r., był on sprzedawany przez firmy Apple, Samsung i LG, z około sześcioprocentowym udziałem w rynku w USA. W 2017 r. HTC posiadał 2,3% udziału w rynku smartfonów, podczas gdy w 2018 r. Kontrolował on rzekomo mniej niż pół procent.

Brave – przeglądarka typu open-source, która blokuje reklamy i śledzenie witryny, zostanie prawdopodobnie zainstalowana na HTC Exodus 1, pierwszym natywnym telefonie Blockchain, obsługującym wiele kryptowalut, w tym Bitcoina oraz Ethereum.

Brendan Eich, współzałożyciel Brave a wcześniej Mozilli, ogłosił partnerstwo z HTC  8 grudnia, mówiąc, że “jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Brave jest domyślną przeglądarką w HTC  Exodus”

Przeglądarka używa podstawowych tokenów (BAT), które wysyłają płatności reklamodawcom do Brave i jej użytkownikom, a następnie mogą być używane do płacenia za treści premium. W czerwcu 2017 r. Eich zebrał 35 milionów dolarów w 30 sekund podczas początkowej oferty monetarnej BAT (ICO).

W ubiegłym miesiącu SIRIN Labs wprowadził na rynek swój pierwszy smartfon oparty na technologii Blockchain o nazwie Finney. Oparty na systemie operacyjnym Android i SIRIN o otwartym kodzie źródłowym, SIRIN OS, telefon FINNEY oferuje przechowywanie w chmurze portfeli kryptowlutowych i zapewnia szyfrowaną komunikację.

Również tego lata, przeglądarka Opera dla Androida ogłosiła wprowadzenie prywatnej wersji beta, która będzie zawierała wbudowany portfel kryptowalutowy. Portfel  Opery będzie obsługiwał interfejs programowania aplikacji (API) Ethereum Web3 i będzie zintegrowany z “domyślnym WebView”

Źródło obrazu: 123rf.com