Jedna z największych giełd w Indiach Zebpay ogłosiła, że depozyty i wypłaty rupii indyjskich od dzisiaj, dzień przed wprowadzeniem w życie kontrowersyjnego bankowego zakazu dotyczącego działalności kryptowalutowej, mogą zostać wstrzymane

 

04.07.2018

 

W oświadczeniu ostrzegawczym Zebpay powiedział, że bieżące wydarzenia są poza jego kontrolą, uprzednio ostrzegając użytkowników, że depozyty i wypłaty rupii mogą zostać wstrzymane, gdyby orzeczenie z Reserve Bank of India (RBI) zostało zrealizowane.

“Depozyty i wypłaty INR mogą zostać wstrzymane w aplikacji Zebpay, dopóki banki nie pozwolą nam ponownie realizować płatności”

We wtorek indyjski Sąd Najwyższy podtrzymał termin obowiązywania zakazu, odmawiając przyznania przedłużonego okresu karencji firmom kryptowalutowym, które są uzależnione od banków w celu obsługi klientów.

Decyzja oznacza, że ​​termin 5 lipca nadal obowiązuje, a Sąd Najwyższy potwierdził, że rozpatrzy petycję przeciwko temu zakazowi 20 lipca.

Ponieważ plan został oficjalnie wydany 6 kwietnia, niektóre firmy szukały alternatywnych środków zapewniających wsparcie finansowe, inna giełda WazirX ujawniła, że ​​przekształci się w platformę P2P, tak że nie byłoby konieczne wewnętrzne przekształcanie krypto-fiat.

“Jeśli bankowość jest czymś, czego nie można wymieniać na giełdach, to rozwiązanie jest czymś, do czego nie dociera bezpośrednia bankowość”, powiedział Nischal Shetty.

“Zachęcamy rząd do współpracy z naszymi członkami, ponieważ zobowiązujemy się wykrywać, zgłaszać i eliminować podejrzane transakcje w podobny sposób, jak robią to inne instytucje” – skomentował.