Od ostatniego zestawienia wiele się pozmieniało, a kapitalizacja urosła do poziomu $204 mld, a wiele kryptowalut odnotowało dzięki temu swoje nowe szczyty

 

 

 

08.11.2017

W ostatnim czasie Bitcoin odnotował nowe szczyty, przebijając próg $7500, co przekroczyło najśmielsze oczekiwania zwolenników kryptowalut. Z tego też powodu wizja $10 000 za jednego Bitcoina d końca tego roku staje się coraz bardziej realna i w zasięgu ręki. Aby najlepiej zarobić na ewentualnych wzrostach, trzeba kupić ryptowaluty po najlepszej cenie, a w tym pomoże nasze zestawienie kursów u największych i najbardziej znanych graczy na polskim rynku.

Pierwsze miejsce wciąć zajmuje platforma Coinroom, która jako jedna z nielicznych oferuje nie tylko sprzedaż, ale także skup kryptowalut, w kantorze dla zalogowanych oraz niezalogowanych. Posiada wybór 10 kryptowalut (Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dash, Litecoin, Monero, LISK, Zcash, Zcoin, PIVX) oraz 7 walut tradycyjnych (PLN, EUR, USD, GBP, CZK, DKK, NOK, CHF, RUB), natomiast w planach mają znacznie więcej walut i par walutowych. Obsługa klienta dalej na tak samo wysokim poziomie. Jest także jednym z trzech kantorów znajdujących się w tym zestawieniu, które obecnie oferują transakcje ekspresowe bez potrzeby weryfikacji konta.

Na drugim miejscu Abushift, nowy na polskim rynku kantor oferujący sprzedaż BTC, ETH, LTC oraz DASH, szybkie wpłaty przez Dotpay oraz BLIK, ograniczone limity zakupu i sprzedaż jedynie dla niezalogowanych. Dobry poziom obsługi klienta, dostępny kontakt poprzez chat, e-mail i infolinię.

Podium zamyka InPay, jeden ze starszych zawodników na rynku, oferujący zarówno sprzedaż jak i zakup BTC. Dobra obsługa klienta poprzez telefon, adresy mailowe czy formularze. Wypłaty również na bankomat.

Na czwartym miejscu kantor Bitpayo oferujący średni poziom obsługi klienta, ze względu na trudny kontakt z BOK i jedynie sprzedaż Bitcoinów.

Na piątym miejscu Bitcantor, należący do giełdy Bitbay, który oferuje dobra obsługę klienta. Niestety wpłaty ekspresowe są dostępne jedynie dla użytkowników zweryfikowanych.

Porównanie zamyka 4coins.pl, stary kantor oferujący kupno i sprzedaż. Poziom obsługi klienta jest jednak na średnim poziomie, gdyż często wstrzymują transakcje, chociaż kontakt przez e-mail i formularz kontaktowy są na dobrym poziomie. Cena bardzo stabilna i niestety wysoka.

Rożnica między pierwszym i ostatnim miejscem w zestawieniu to aż 1000zł. Za taką sumę u lidera porównania kupilibyśmy około 0.036 BTC.

Coinroom.com               27720

AbuShift.com                27350

Inpay.pl                          27940zł

Bitpayo.com                   28250zł

Bitcantor.com                 28450

4coins.pl                         28720zł

W zestawieniu nie uwzględniliśmy kantorów mniejszych / mniej znanych czy też z transakcjami gotówkowymi lub zbyt wysokimi cenami.

Zespół CryptoNews.pl nie odpowiada za jakiekolwiek działania podejmowane w związku z przeczytaniem artykułu. Handel i inwestowanie na rynku kryptowalut wiąże się z możliwym ryzykiem inwestycji.