Prowincja Quebec zaproponowało nowe zasady, zgodnie z którymi firmy Blockchain będą musiały składać oferty na energię elektryczną i ilościowo określać miejsca pracy i inwestycje

 

22.06.2018

 

Nowy system stara się przeznaczyć do 500 megawatów, oprócz 120 megawatów już istniejących inicjatyw. Wyjściową stawką jest podobno 1 cent kanadyjski (0,0075 dolara) za kilowatogodzinę, co stanowi 20 procent powyżej standardowej ceny przemysłowej. Nowy plan podlega zatwierdzeniu przez lokalny regulator energii Regie de l’energie. Przedstawiciel Hydro-Quebec skomentował nową propozycję:

“Celem tego procesu jest zarówno maksymalizacja zysków ekonomicznych dla Quebecu, jak i przychody dla Hydro-Quebec, co z kolei obniży ceny energii elektrycznej dla klientów”

Najnowszy rozwój wynika z szeregu zmian w rządzie Quebecu i polityki dostawy energii w zakresie wydobywania kryptowalut. W marcu rząd powiedział, że “nie jest zainteresowany” dostarczaniem taniej energii elektrycznej dla firm wydobywczych bez niczego w zamian. Premier Philippe Couillard powiedział:

“Musi istnieć wartość dodatnia dla naszego społeczeństwa, posiadanie serwerów do eksploracji transakcji i zdobywania nowych Bitcoinów nie przynosi nam wartości dodatniej”

W maju Quebecu ogłosił, że zniesie moratorium na sprzedaż energii dla kryptowalut, aby “uniknąć zaginięcia” w cyfrowej walucie. Minister energetyki Pierre Moreau zamierzał wprowadzić dekret o regulacji sprzedaży energii elektrycznej dla firm wydobywczych, którzy wymagają ogromnych ilości energii dla swoich działań. Wydaje się, że dekret ustanawiałby różne stawki dla cyfrowych firm walutowych i pozwalałby firmom energetycznym wymuszać obniżenie zurzycia energii.

Hydro-Quebec, który obsługuje około 60 hydroelektrowni, z nadwyżką mocy około 13 TWh, otrzymał wnioski o zakup energii od ponad 100 organizacji o całkowitym zużyciu energii przekraczającym 10 TWh. Na początku czerwca firma tymczasowo wstrzymała przetwarzanie próśb od firm wydobywczych kryptowaluty, aby wywiązać się z obowiązków dostarczania energii całej prowincji.