Finablr, globalna platforma płatnicza i operator walutowy z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dołączył do sieci RippleNet

 

12.02.2019

 

Marki Finablr, UAE Exchange i platforma płatnicza Unimoni, będą korzystać z platformy opartej na Blockchain dostarczanej przez Ripple do realizacji transakcji w czasie rzeczywistym do Tajlandii. Firma poinformowała również, że planuje w przyszłości rozszerzyć usługi na inne kraje.

Zgodnie z informacjami prasowymi, pierwszy partner największego tajskiego banku w sektorze usług, Siam Commercial Bank, pozwalający klientom UAE Exchange i Unimoni na przesyłanie środków do Tajlandii z całego świata. Bank współpracuje z RippleNet od września 2018 roku, kiedy to stał się pierwszą instytucją finansową platformy, która wypróbowała kluczową funkcję o nazwie “multi-hop”.

Navin Gupta, dyrektor zarządzający w Południowej Azji, uważa, że ​​dołączenie do sieci Blockchain z ponad 100-członowymi bankami i instytucjami finansowymi pozwoli UAE Exchange zapewniać bardziej wydajne usługi swoim klientom.

W lutym 2018 r. UAE Exchange po raz pierwszy nawiązała współpracę z firmą Ripple w zakresie płatności transgranicznych. Pod koniec 2018 r. największa firma płatnicza na Bliskim Wschodzie, która skorzystała z usługi RippleNet ujawniła, że ​​przekazy bankowe oparte na Blockchain będą dostępne w Azji do pierwszego kwartału 2019 r.

Źródło obrazu: 123rf.com