Ceny złota wzrosły w sierpniu zaledwie o 1%

 

31.08.2017

 

Złoto

Złoto

 

 

 

 

 

 

 

Według Bloomberga cena złota jest zbyt mała i nie reaguje na ogólny stan geopolityczny na świecie a niepewność rynku wcią wzrasta. Metale szlachetne wydają się tracić status bezpiecznej inwestycji. Ceny metali powinny być o wiele wyższe niż obecnie. Dodaje również, że dwie rzeczy mają wpływ na te ceny co są obecnie teraz.

Część powodów, dla których złoto nie osiągnęło oczekiwanego efektu, jest to, że inwestorzy przesuwają swoje fundusze na cyfrowe waluty. Waluty, takie jak Bitcoin, były w bardzo dobrej sytuacji podczas ostatnich kryzysów, takich jak hiperinflacja w Wenezueli.

Niekonwencjonalna polityka monetarna prowadzona przez banki centralne również pogarsza nieco wartość złota. Rozwiązanie bilansów banków centralnych, które muszą w końcu nastąpić, pozostawia inwestorów nerwowych, do tego ustawy pozwalające bankom nie wypłacać ludziom ich własne pieniądze, życie polityków i bankowców na wysokim poziomie za pieniądze ludzi skutkuje tym, że banki ledwo funkcjonują. Dlatego inwestorzy zaczęli szukać bezpiecznej przystani w kryptowalutach, gdyż tego nikt im nie ukradnie a bankowcy i politycy im tego nie zabiorą.

Inwestorzy uciekają z metali szlachetnych i rynków akcji na rzecz większych zwrotów i ogólnej stabilności Bitcoina i innych kryptowalut. Ponad 30 miliardów dolarów wypłynęło z rynku akcji w ciągu ostatnich 10 tygodni, przenosząc się do rynku kryptowalutowego.