Liczba kupców akceptujących Bitcoin jako środek płatniczy stale wzrasta, a najnowszym z nich jest jest Sharps Pixley

 

 

 

27.09.2017

Sharps Pixley, którego sklep funkcjonuje z 1778 roku, jest londyńskim sprzedawcą metali szlachetnych. Jest pełnoprawnym członkiem London Bullion Market Association. Działa jako pełny serwis dla inwestorów w celu zaupu, magazynowania i handlu metalami szlachetnymi. Pomimo tego, że biznes funkcjonuje od 250 lat, Sharps Pixley wykazał, że jest bardzo postępowy, decydując się na zaakceptowanie Bitcoina jako środka płatniczego.

Ross Norman, prezes Sharps Pixley, powiedział:

Naszym zdaniem wielu inwestorów chciałoby posiadać wartość w tradycyjnej wartści, takiej jak złoto ; i być w stanie przełączyć się w prosty i opłacalny sposób. Ta mozliwość jest teraz dla nich otwarta.

Bitcoin może być nazywany cyfrowym złotem, ale przed nim wciąż długa droga, aby mógł walczyć ze złotem o miano bezpiecznego środka. Roczny obrót złota szacowany jest na 22 tony, a na jego rynek kwitnie. Inwestorzy Bitcoinowi reprezentują niszową klasę inwestorów, choć świadomość na temat kryptowalut wśród spoleczeństwa i innych inwestujących wciąż się powiększa.

Giles Mable, dyrektor ds. rozwoju firmy Sharps Pixley, powiedział:

Pomijamy różnicę między najstarszą walutą świata a jej młodszć konkurencją, oferując nowym i istniejącym klientom środki wymiany cyfrowej waluty na prawdziwe, rzeczowe aktywa, który mogą przechowywać i sprzedawać w firmie Sharps Pixley.