Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosiło, że planuje zdecydowanie uregulować transfer kryptowalut w celu rozpracowania precedensu prania pieniędzy i uchylania się od opodatkowania

 

 

 

04.12.2017

Przepisy nie zostały określone w sposób szczególny, ale z pewnością obejmują przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) i znajomość szczegółów klienta (KYC).

Rozporządzenie ma wejść w życie przed końcem 2017 r. lub dopiero na początku 2018 r. Zwiększone przepisy, zgodnie z dyrektywami w UE, mają na celu ograniczenie anonimowości podmiotów zajmujących się handlem kryptowalutami. Według Johna Manna z jednej z komisji skarbu:

Te nowe formy giełd gwałtownie się rozwijają i musimy dopilnować, abyśmy nie zostali porzuceni – jest to szczególnie ważne w kontekście prania pieniędzy, terroryzmu lub czystej kradzieży. Nie jestem do końca przekonany czy organy regulacyjne nadal nadążają. Będę zaskoczony, jeżeli komisja nie będzie miała w przyszłym roku żadnych pytań: na czas przyjrzymy się, co to oznacza. Być może chcemy przyspieszyć korzystanie z tego rodzaju rzeczy w tym kraju, ale to sprawia, że ​​tym ważniejsze jest to, że nie będzie opóźnień regulacyjnych.

Inne przepisy zostały wdrożone na całym świecie, ponieważ cena Bitcoina wciąż rośnie. Wraz z rozwojem adopcji i masowym napływem kapitału instytucjonalnego poprzez kontrakty terminowe i inne, Bitcoin staje się znacznie wyrazistszą rzeczywistością finansową niż kiedykolwiek wcześniej. Chiny, Rosja i inne kraje dały jasno do zrozumienia, że ​​cyfrowa waluta będzie niedostępna, podczas gdy inne kraje, takie jak Szwajcaria i Malta, wydają się o wiele bardziej otwarte.