Niektóre badania wykazały, że prawie połowa transakcji Bitcoina jest w jakiś sposób związana z różnymi rodzajami gier hazardowych. Powody tego są dość proste, Bitcoin zapewnia większą anonimowość graczy i niskie koszty transakcji. Jednak popularność BTC w sektorze iGaming rośnie jeszcze bardziej

 

07.08.2017

 

Biorąc pod uwagę fakt, że Polska, Holandia, Republika Czeska i kilka innych głównych rynków europejskich sprawiają, że operatorzy nie korzystają z obsługi klientów przez firmy lokalne i nielegalnie działają, kasyna obsługujące BTC mogą stać się najlepszą możliwą podstawą na takich rynkach. Przyjrzyjmy się kilku krajom Europejskim, aby zobaczyć możliwe argumenty.

 

Ponad 250 domen jest zablokowanych w Polsce

 

Rząd polski wyznaczył termin na zablokowanie wszystkich domen nieuregulowanych firm hazardowych do 1 lipca 2017 r. Teraz minęło ponad 30 dni i możemy stwierdzić, że ta praktyka była dość skuteczna w zakresie czyszczenia polskiego rynku. Do tej pory ogłoszono, że takie giganty hazardowe jak 888, Poker, Pinnacle betting, Bet365, William Hill i inne znane firmy z branży gier i zakładów przestały prowadzić interesy w Polsce.

 

Rząd po prostu wprowadził bardzo wysoką stawkę podatkową (12% w przypadku obrotów), co już czyni dość ryzykownym ryzykiem dla jakiejkolwiek firmy hazardowej. Polskie Ministerstwo Finansów wymaga, aby firma złożyła wniosek o licencję lokalną. W rezultacie tylko kilku nieuregulowanych operatorów kontynuuje obsługę polskich graczy, oferując swoje usługi.

 

Możemy widzieć tutaj okazję dla BTC. Podczas gdy liczba konkurentów spadła gwałtownie, generowanie zysków nadal nie jest tak łatwe dla lokalnych firm. W tym przypadku kasyna i operatorzy zakładów mogą prowadzić działania i służyć polskim klientom, nie obawiając się, że zostaną zablokowani przez dostawcę systemu płatniczego.

 

Czechy

 

Podobnie jak w Polsce Republika Czeska wprowadziła sposób na regulowanie operatorów gier hazardowych i zobowiązała dostawców internetu do zakazania praw własności intelektualnej nieuregulowanych podmiotów. Zamiast opodatkowania obrotu Republika Czeska postanowiła wdrożyć dwa rodzaje opodatkowania. Po pierwsze, każda z gier używających przypadkowo wygenerowanego sposobu identyfikacji zwycięzcy zostanie opodatkowana w wysokości 35% od dochodów z gier. Choć taka stawka podatkowa jest już jedną z najwyższych w Europie, czeskie władze nadal będą pobierać 19% podatku dochodowego.

 

Znowu większość operatorów sieciowych gier hazardowych postanowiła zakończyć swoją działalność. Nie trzeba dodawać, że kasyna obsługujące BTC i zakłady bukmacherskie będą mogły służyć klientom w Czechach bez jakiejkolwiek regulacji lokalnej i dzięki temu będą mogli zaoszczędzić sporo w porównaniu z firmami objętymi regulacją.

 

Podsumowując

 

Rządy EU szukają zaostrzenia w sektorze iGaming. W końcu rząd dysponuje dwoma środkami zapobiegawczymi: Blokują adresy IP operatora i żądają, aby systemy płatności blokowały konta operatorów. Chociaż pierwszy punkt można łatwo obejść przez różne poddomeny, uniknięcie blokady depozytów może być bardzo trudne dla firm hazardowych, które używają walut fiat. Bitcoin wydaje się  być ostateczną odpowiedzią.