Rosja wydaje się stale zmieniać swoje stanowisko wobec Bitcoina i innych kryptowalut

 

 

 

29.09.2017

Zaledwie miesiąc temu Vitalik Buterin podpisał porozumienia z rosyjskimi bankami państwowymi w celu ustalenia współpracy, a wydaje się, że Rosja może niedługo zakazać płatności za pomocą Bitcoina, jak wcześniej sugerowano.

Wiceminister finansów Alexey Moiseev powiedział dziennikarzom, że kryptowaluta prawdopodobnie zostanie zakazana, biorąc pod uwagę jej niestabilną historię, zagrożenie, jakie niesie dla konsumentów i możliwe problemy z nadużyciami hackerskimi. W wywiadzie powiedział:

Nie ma wątpliwości, że płatności płatności będą zabronione. Moim zdaniem, w kraju, w którym miliony cierpiały ze względu na systemy piramidowe, niemożliwym jest dopuszczanie do sytuacji, w której obywatele sprzedają mieszkania, aby móc inwestować w kryptowaluty.

Pomimo mocnych wypowiedzi wiceministra finansów, inni członkowie Dumy zajęli inne stanowisko.

W osobnym wywiadzie Anatolij Aksakow, szef Dumy Państwowej dla Komitetu ds. rynku finansowego, jasno stwierdził, że nie zrealizowano jeszcze w pełni planu. W wywiadzie powiedział:

Dyskusje będą podtrzymywane. W każdym wypadku ten rynek funkcjonuje. Rozwija się szybko i istnieją zalety, które mogą być wykorzystane. Mam na myśli te związane z przyciąganiem inwestycji do projektów dzięki ICO. Jestem pozytywnie do tego nastawionym ale to inny punkt widzenia. Aby podjąć decyzję, konieczny będzie konsensus.

Niezależnie od tego, kto wygra, nadal będzie się toczyć walka o to, jak radzić sobie z kryptowalutami w Rosji.