Anne-Elisabeth Falkevik Hagen, żona norweskiego miliardera Toma Hagena, została porwana i rzekomo ma zostać uwolniona po otrzymaniu przez porywacza okupu o wartości 9 milionów Euro w kryptowalucie XMR

 

10.01.2019

 

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen, żona norweskiego miliardera Toma Hagena, zaginęła pod koniec października zeszłego roku. Norweska policja badała sprawę jako porwanie i teraz wydaje się, że ich obawy się potwierdziły.

Według norweskich gazet Romerikes Blad i VG ktoś, kto twierdzi, że jest porywaczem, zażądał okupu w wysokości dziewięciu milionów Euro w celu uwolnienia Anne-Elisabeth Falkevik.

Porywacze rzekomo zażądali, aby okup został zapłacony w anonimowej kryptowalucie Monero, ponieważ jej historia transakcji jest całkowicie ukryta, w przeciwieństwie do innych innych kryptowalut, takich jak np. Bitcoin.

Tom Hagen jest klasyfikowany jako 172. najbogatsza osoba w Norwegii, według listy opublikowanej przez norweską gazetę finansową Kapital. W 2018 r. szacowana fortuna Hagena wyniosła nieco ponad 1,7 miliarda koron norweskich, głównie ze spekulacji na rynku elektryczności.

Norweska policja prosi teraz społeczeństwo o wszelkie informacje dotyczące poszukiwania zaginionej żony miliardera Anne-Elisabeth Falkevik Hagen. Ponadto zalecili rodzinie, aby nie płacili okupu żądanego w Monero.

“Jak dotąd policja poradziła rodzinie, aby nie zgodziła się na żądania. Podejrzewa się, że motyw jest finansowy”, mówi inspektor policji Tommy Bøsko podczas briefingu prasowego.

Obecnie policja nie ma podejrzanych w tej sprawie.

Źródło obrazu: 123rf.com