Stowarzyszenie Niemieckich Banków Prywatnych (Bankenverband) przewiduje, że potrzeba nowych regulacji może wynikać z pojawienia się papierów wartościowych opartych na technologii DLT. Stowarzyszenie wyraziło swoje obawy w poście na swojej oficjalnej stronie internetowej 11 marca

 

14.03.2019

 

Jeśli papiery wartościowe są emitowane przy użyciu nowych technologii, istnieje potrzeba nowych procesów przechowywania i rozliczeń. Według Bankenverband działania korporacyjne i obrót papierami wartościowymi mogą również ulec zmianie z powodu papierów wartościowych opartych na DLT.

W oświadczeniu wyjaśniono ponadto, że ze względu na zmiany, jakie nowe technologie będą tworzyć w procesach biznesowych, „konieczne mogą być dostosowania wymogów cywilnych i regulacyjnych na szczeblu krajowym i europejskim”

Niedawno niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów opublikowało także dokument dotyczący kluczowych zagadnień dotyczących traktowania i regulacji papierów wartościowych opartych na Blockchainie.

Niemieccy regulatorzy i prawodawcy do tej pory nie zdołali stworzyć praktycznych ram prawnych, które zapewniłyby pewność prawną dla zastosowań technologii Blockchain.

Wiadomość nadeszła wkrótce po tym, jak niemieccy przedstawiciele parlamentu stwierdzili, że krajowa strategia Blockchain powinna zawierać odpowiednie ramy prawne dla handlu kryptowalutami i wydawania tokenów, co z kolei zachęciłoby sektor do rozwoju wewnętrznego.

Źródło obrazu: 123rf.com